Svadba na Seysheloch

Krásna, nedotknutá príroda s teplotami počas celého roku okolo 30°C a obmedzený počet turistov. Preto sú ostrovy jedinečné a exkluzívne. Je toto práve to miesto, ktoré hľadáte na svoj svadobný deň?

Ktorú oblasť si na Seyshelách zvoliť?

Mahé je najväčším ostrovom, nachádza sa tu hlavné mesto Victoria, patriace k najmenším na svete. Centrum mesta je pri hodinách, ktoré napodobňujú longýnske Clock Tower. V blízkosti týchto hodín sa konajú trhy s ovocím a rybami, ale aj trh so suvenýrmi, mušľami a nádhernými morskými korálmi. Mahé je najrušnejší ostrov s najväčším počtom hotelov.

Pre pár, ktorí by strávil svoje prípravy na svadobný deň a následne medové týždne vo väčšom kľude, odporučujeme ostrov Praslin s prírodnom rezerváciou, kde rastú palmy najväčším orechom sveta coco de mer, kde sa dá ísť len v doprovode sprievodcu. Úchvatné su aj samotné palmy. Pre milovníkov golfu v rezorte Lemuria sa rozprestiera 18 jamkové ihrisko. A hneď pod ním sa nachádzajú jedny z najkrajších pláží sveta.

La Digue je najatraktivnejším ostrovom.  Z Praslinu sa tu dá dostať loďou, ktorá odchádza každú hodinu.  Tí, ktorí dávajú prednosť výletu so sprievodcom, doporučujeme zakúpiť si na recepcií hotela celodenný výlet na ostrov La Digue, jeho cena je cca 90 USD. Na ostrove Praslin aj na La Digue je možnosť prenajať si  bicykel a spoznávať ostrov takýmto spôsobom.

Mikroostrovy ako sú Sainte Anne, Desroches, Fregate alebo North a ďalšie, svojim návštevníkom doprajú súkromie jedinečného raja v absolútnom kľude a v luxuse.

 

Svadobné a cestovné agentúry Vám ponúkajú svadby na kľúč s množstvom výhod a balíčkov pre snúbencov. Vhodný čas na vybavovanie svadby na Seyshelách je 6 mesiacov. Všetky podklady potrebné k právoplatnej svadbe sú totožné s dokladmi, ktoré sme uviedli v predošlom blogu.

Svadba na Tahiti

Tahiti sa nazývajú „Ostrovom lásky“. Ostrov v tvare srdca Moorea a Bora Bora, ktorá je označovaná za najkrajšie kúty sveta. Čisté more s koralovými útesmi sú plné farieb a podmorských živočíchov.  Nádherná príroda, luxusné letoviská a hlavne ľudia plní veľkorysosti, srdečnosti, priateľstva a pohody. Ľudia, ktorí dali základ romantickému pomenovaniu. Staňte sa aspoň na pár dní súčasťou tohto všetkého. Pokiaľ sa rozhodnete pre svadbu na Tahiti, strávite tu nezabudnuteľné okamihy, ktoré Vám určite vykúzlia zasnený úsmev na tvárach. Nech pomyslíte na akékoľvek miesto z Vašich medových týždňov.

Kedy svadbu zajednať?

Svadbu je potrebné  začať pripravovať s minimálnym predstihom 4 – 6 mesiacov. Tahiti bývajú často rezervované. Na to, aby bola svadba právne platná, je potrebné sa oddať v budove miestnej radnice. a potom nasleduje symbolická svadba na pláži, alebo v tradičnej dedinke.  Tradičná polynézska svadba sa nesie v znamení zvykov, kedy oddávajúci dá snúbencom tahitské mená, kvetinové vence a svadobnú listinu, ktorá je na kôre stromu „tapa“. Na obrade sú bohaté exotické dekorácie, hudobníci a taktiež tahitskí tanečníci.

Polynézia je vyhľadávaná destinácia nielen na uskutočnenie svadby, medových týždňov, obnovu manželského sľubu, alebo samotné zásnuby … hlavne kvôli  romantike, ktorá Vás už teraz k sebe ťahá.