Ak milujete šum mora, teplý vánok, palmy, neváhajte a splňte si sny o exotickej svadbe spojenej s medovými týždňami. Poskytneme Vám informácie o romantických destináciách, ideálnych na spečatenie Vašej lásky.

V našom blogu si postupne rozoberieme najvyhľadávanejšie svadobné destinácie, ako napríklad Maurícius, Seychely, Tahiti, Dominikánska republika, Fidži a ďalšie, v ktorých je sobáš  právoplatný v našich úradoch.

Svadba na Mauríciu

Prežite svoju svadbu v znamení exotickej romantiky a pohody. Maurícius je jeden z cenovo najdostupnejších a pritom najpríjemnejších destinácií, nazývaný „Perla Indického oceánu.“

Vo všeobecnosti platí, že severozápad je živšia časť ostrova, juh je tichší. Najkrajšie pláže sú pri hoteli Le Morne Brabant (najznámejší pohľad z Maurícia) a sú to LUX Le Morne, Dinarobin, Paradis, St. Regis. Takisto nádherné pláže sú na východe LUX Belle Mare, Long Beach, La pirogue, Belle Mare Plage, z 3* napr. Friday Attitude, sever a západ sú skalnatejšie, ale takisto aj tam sú viaceré hotely s krásnymi bielymi plážami.

Ak plánujete Vašu svadbu v exotike prežiť aj so svojimi deťmi, odporúčame Vám tieto rezorty: 4* Zilwa, kde je super detský klub vo vraku lode. Hotel Paradis 5* priamo pod horou Le Morne, organizuje detské zábavy, nachádza sa tu aj  klub pre deti a aj pre teenagerov, ďalší dobrý rodinný hotel je Shandrani 5* a taktiež Trou Aux Biches 5*+.

Plánovanie

S plánovaním svadby v zahraničí je potrebné začať 3-6 mesiacov pred termínom obradu. Pobyt je potrebný 2-3 dni pred svadbou i po nej. Obrad sa koná len v pracovné dni, od 14-17tej hod. Potrební sú aj dvaja svedkovia. Obaja snúbenci musia ovládať AJ. Prípadne Vám agentúra zabezpečí služby tlmočníka. Pred obradom musíte navštíviť mauricijské úrady, nemusíte sa obávať, svadobný koordinátor Vás bude sprevádzať. Po obrade je nutné počkať na overenie sobášneho listu apostilou. Fotografa, kameramana, hudbu je potrebné zabezpečiť vopred.

Dokumenty                                              

Rodné listy, sobášne listy z predošlých manželstiev, rozsudok o rozvode, úmrtný list v prípade vdovca. Všetky dokumenty je potrebné dať preložiť súdnemu znalcovi do AJ. Cestovné pasy musia byť platné min. 6 mesiacov po návrate. Vyplnený a podpísaný dokument pre destináciu.

Priebeh svadby

  • Po ubytovaní sa v rezorte, Vám svadobný koordinátor ukáže romantické miesta, kde si môžete povedať svoje „ÁNO“. A to buď na pláži pri ukľudňujúcom zvuku mora, pod palmami, alebo v altánku uprostred tropických záhrad.

  • Vizáž, svadobnú kyticu, tortu, výzdobu si objednajte dva dni pred sobášom u svadobného koordinátora.

  • Svadobný obrad prebieha v AJ, ženích a nevesta opakujú po oddávajúcom svadobný sľub. Prichádzajú na rad prstienky, bozk, podpisy do úradnej knihy a zábava sa môže začať.

Svadobné a cestovné agentúry, ktoré sa špecializujú na svadby v exotike, Vám zorganizujú svadbu na kľúč, Vy dodáte len potrebné dokumenty.  Samozrejmosťou sú cenové výhody a darčeky pre snúbencov, taktiež poskytujú svadobné balíčky.

Pokračovanie na budúce……

mauricius-mauricius-la-morne-lux-le-morne-0_800x2000 (1)