Kladiete si otázku „Ako zabaviť deti na svadbe“? Poskytneme Vám užitočné rady a omaľovanky na stiahnutie

Plánovanie programu svadobnej hostiny pre dospelých, potrápi nejeden mladomanželský pár. Ale čo v prípade,  ak bude na svadbe viac malých detí? Keď sú deti šťastné, vysmiate, nič ich nechýba, aj my rodičia sme spokojní a uvoľnení Preto Vám poskytneme rady, ako dosiahnuť, aby sa aj tí najmenší na svadbe bavili.

Každé dieťa je povahovo odlišné. Preto treba podctivo pristupovať k naplánovaniu programu do večerných hodín.

Jedno dieťatko je kľudné, druhé hyperaktívne, ďalšie sa bojí byť v spoločnosti viacerých ľudí. Je to individuálne, ale každý rodič má obavu, či sa detičky budú vedieť zabaviť tak, aby si mohol aj rodič na chvíľku oddýchnuť od každodenných rodičovských povinností.

Najväčšiu pozornosť treba venovať tým najmenším. Ja sama mám malé dieťa (veľmi aktívne), a len keď máme ísť na posedenie, obávame sa, či aspoň jeden z nás bude môcť tráviť čas s rodinou alebo priateľmi. Ale ak budú na svadbe viaceré detičky v príbuznom veku, určite sa spolu pohrajú, vytancujú, povyjedajú koláče a iné maškrty. Samozrejme sladký bar pre detičky s cukríkmi, lízankami, koláčikmi, nemôže chýbať.

Ako na to?

Vhodné by bolo urobiť detský kútik s omaľovankami, farbičkami, spoločenskými hrami, balónikmi…. Deti milujú bublifuky, ale z bezpbečnostného hľadiska (ušmyknutia na podlahe) by som Vám odporučila fúkať bublinky mimo tanečný parket. Pre tých väčších bádateľov môžete zakúpiť lacné jednorázové fotoaparáty.

Z pohľadu rodiča, by som uvítala, keby na svadobnej hostine bolo o naše deti postarané Pokiaľ sa dieťatko nudí, nemá sa kde hrať, rodič môže na svadobnú hostinu a zábavu zabudnúť.

Najlepším riešením, ak je táto možnosť v priestoroch, zariadiť malú miestnosť pre detičky. Nachystať im hračky, farbičky a bezpochyby rozprávky. A k tomu pestúnku, ktorá deti ustráži a urobí im program. Ručím Vám, milé nevestičky a rodičia, že týmto by ste mali na svojej svadbe uvoľnených, nestresujúcich hostí.

Ak plánujete mať svadobnú hostinu v záhrade penziónu, reštaurácie, alebo rodinného domu, máte väčšie možnosti, ako pripraviť program pre deti, ale aj dospelých. Ich vlastný stan, hry, veľké bublifuky, ktoré potešia i dospelých.

Ak pri reštaurácií nie je ihrisko, môžete objednať skákací hrad. A verte, že ho neobídu ani dospelí.

 

Skúste sa na chvíľku vrátiť do detských čias a rozpamätať si Vaše obľúbené hry. Určite dostanete nápady, ako aj deťom urobiť nezabudnuteľný deň.

1

2