Svadobné trapasy

Pripravili sme pre Vás obzvlášť zaujímavé čítanie príbehov priamo z diania svadobných príprav, či svadobného dňa. Odporúčame Vám prichystať si dostatočné množstvo vreckoviek, zaručujeme, že Vaše očko neostane suché.

W: Náš jeden taký zaujímavý prípad: pri obrade v kostole ženích bol trošku nervózny a pri výmene obrúčok mu vypadla obrúčka z ruky – neviem, ako sa to mohlo stať – ale kotúľala sa až na cca. 10 metrovú vzdialenosť a zastavila sa pod spovednicou. Ešte že tam boli silní chlapci, ktorí posunuli neviem koľko sto kíl vážiacu spovednicu a dostali sa k nej – tak obrad mohol pokračovať

Miriam: Počas pesničky Jede jede mašinka. Ja, predomnou môj brat a pred bratom náš trosku zavalitejší bratranec, starejší na čele a pri prechodu do kroku, kde si prepletiete ruky akoby pomedzi kolená, zrazu zvuk…rýchlo sa pýtam brata čo to bolo, v tom brat v kŕčovitom smiechu, ja som ho nasledovala a náš bratranec dieru od zadku až po kolená … bratranec nič a môj brat mu na to hovorí m…. rupli ti gate a on čože a kde???

Radka: Na svadbe mojej sestry pri obrade, keď si hovorili sľuby, bola sestra taká nervózna, že keď čítala, mala doplniť svoje meno a povedať…Ja Andrea, beriem si Teba…povedala: Ja Peter, beriem si Teba…Neviem, načo myslela, ale my v laviciach sme boli v kŕčoch, až do konca obradu.

Saša: Po výmene prstienkov a po sľube na krížik, kňaz pozrel na nevestu so slovami: „ A teraz ho môžete pobozkať“ a nevesta v zmätku pobozkala krížik.

C: na svadbe mojej tety……nastávajúci na obrade začal: Ja, Erika, beriem si teba….najlepšie bolo, že nikto si to nevšimol a on pokračoval vo vážnom tichu ďalej, ale strýko, ktorý bol svedok, to nevydržal a vyprskol do obrovského smiechu.

S: Keď sa vydávala kamarátka, sobášil ich mladý kňaz, mali sme pocit, že to bola asi jeho prvá svadba. Sľub prečítal iba ženích, prstienky zabudol posvätiť, a keď ho na to ženích upozornil, tak že to nevadí, aj tak to máte platné.

A: Mali sme svadbu dvojmo. Majprv civilnú. Pani matrikárka nás vyzvala podpísať sa písaným písmom. Prvá som sa podpísala ja, potom môj manžel držal pero a nič. A pani matrikárka „tuto to podpíšte“ A on stále nič. Vravím si, však keď si to chceš ešte rozmyslieť, tak máš ešte čas Nakoniec on rozmýšľal, ako sa písaným píše P….Naša druhá svadba …..Na náukach u farára sme si precvičovali náš svadobný sľub. Podal mi papier a ja som čítala. Ja Soňa, veriem si teba Peter za manželku. A to sa aj farár s manželom rehotali o dušu. A tak cestou k oltáru si vravím, nemôžeš to povedať, nemôže to povedať. A tak môj manželský sľub pred oltárom vyzeral. Ja Soňa, beriem si teba Peter za manželku. Ale to som už sľub čítala so slzami v očiach od smiechu. Všetci sa náramne smiali.

Ivana: Mne manžel pri dávaní prsteňov, nastrčil pravú ruku. Tak mu šuškám, láska druhú mi podaj. Všetci sa už smiali, on kukal na mňa ako puk s vestretou rukou, že čo riešim, veď pravá je ta pravá, si vravím no dobre Tak daj tú pravú….

T: Na svadbe u nás v rodine, nastokol ženích neveste svoju obrúčku….ona si to nevšimla a jemu začala dávať tú jej. Keď im to dlhší čas nešlo, pochopili, kde bol problém. Tak si pekne obrúčky vymenili.

Adus: Pri sľube som začala: Ja Adela, beriem si teba Ladislav, za svojho manžela a sľubujem, že ti budem dobrým manželom a ešte som mu dala obrúčku na pravú ruku. Potom si ju prehodil.

B: Mne sa tiež podaril trapas. Zabudla som si zobrať svoju svadobnú kyticu do kostola. Zostala chúďa v kultúrnom dome a všimli si to až postávajúci ľudia pred kostolom Celý čas mi vôbec nechýbala, pretože ma do kostola brali dvaja susedia – čiže ruky som voľné nemala.

Katy: Môj manžel zabudol povedať „Áno“. Všetci už naňho pozerali, pán na matrike oči vypliešťal a trklo ho, až keď som sa naňho pozrela ja….potom sa priznal, že sa akurát zamýšľal nad tým, prečo nie je zapnutá klíma, keď je tam tak teplo.

Cathy: V bytovke sa nám zasekol výťah po tom, ako sa vyviezol drahý s fotografom. takže jeho rodičia upkali peši hore a potom všetci zas dole, pred bytovkou mi spadla náušnica, tak namiesto pochodu k autu, sme strávili so svedkom pár minúť hľadaním pripináčka a na záver sa mi pri čakaní pred mestským úradom zošuchol podväzok až k topánke, takže sa mi to tam snažila kamarátka decentne upraviť (už len to, že mi kľačala pod sukňou, bolo dosť zaujímavé), ale potom už išlo všetko ako po masle.

Lienka: Môjmu manželovi sa tak triasla ruka, keď mi navliekal prsteň, že aj farár si to všimol a nahlas ho posmelil, že len do toho synku

Agala: V kostole nám kňaz dal piť víno s kalicha. Prišiel ku mne a povedal: „Wypij pol.“ (vypi polovicu). Ja som pochopila: „Popatrz w dol.“ (pozri dole). Tak som vzala kalich, pozrela som sa dole a vypila všetko. Odovzdala som kalich manželovi a ten sa tváril, že tam ešte niečo ostalo.

Gabika: Mne sa dokonca podarilo manželovi sľúbiť neveru, totiž v našej prísahe sa hovorilo, že mu vernou pomocnicou budem a mne sa od toho stresu akosi pomýlili slova a ja som mu odprisahala, že mu nevernou pomocnicou budem….mali ste vidieť ten jeho pohľad….no a farár, ten sa len pousmial (asi už toho pozažíval kadečo.) Dodnes sa medzi známymi preberá, či som ten sľub už splnila.

Franki: Manžel v kostole, keď išiel čítať, tak zo mňa spravil chlapa. Prečítal: ….budem MU verným…celkom sme sa na tom bavili, ja som vybuchla priamo pri čítaní…a potom, keď sme už boli na hostine a čakal nás prvý svadobný tanec, s DJ sme boli dohodnutí na Waltzi, ja neviem, čo on bol za magora, ale ešte s manželom sme boli dohodnutí, že začnem rátať, aby vedel kedy a čo. A ja som teda začala raz dva tri a pri tri som zistila, že to nejak nesedí, že to asi Waltz nebude a nakoniec to bola polka Tak si viete predstaviť náš pokus tento jeho omyl zamaskovať. Už dlho som nedostala toľko bozkov ako počas tej skladby, ale aspoň sme všetkých naokolo pobavili, aj keď nás to mrzelo, lebo sme si náš prvý tanec nacvičovali aj v tanečnej škole..

S: Keď nás mali oddať, pred oltárom spievala jedna pani Ave Mariu, mala krásny hlas a tak nádherne to zaspievala, až rozplakala moju segru, keď som videla Noriku slziť, hneď som bola aj ja na mäkko a zrazu som sa neskutočne rozcitlivela. A zrazu som plakala rovno všetkým na očiach, aby toho nebolo málo, začal mi tiecť taký vodový soplík, pompadurku som mala na parádu, samozrejme po vreckovkách ani chýru. Musela som teda potiahnuť do seba, aby to nebolo tak vidieť, snažila som sa zakryť si tvár kyticovu. Kameramana napadlo, že je to skvelá idea točiť rozcitlivenú nevestu. Máme teda záber na mňa ako si priťahujem kyticu k nosu a robím do toho také fňuuuuuk-srrrrk…no proste úlne to vyzerá, ako keby som sa vysmrkala do kytice. Manželíček si to samozrejme všimol a začal sa pučiť od potlačaného smiechu. Do konca obradu sa uškŕňal, a to potom aj mňa rozosmievalo. Tiež mi trhalo kútikmi. Skrátka počas obradu som bola jak čistý blázon, a dvd s osoplenou kyticou teraz putuje po Rusku u manželovej rodiny a robí mi medzinárodnú hanbu

Z: Ja som sa vydávla už dávnejšie, ešte neboli rozšírené digitálne foťáky, ale tie klasické na film. Ja som s nastávajúcim nastúpila vo všetkej vážnosti na obrad a otec sa chystal urobiť svoju prvú fotku. Cvakol a v tom – foťák začal natáčať film (to akože bolo super, lebo keď odfotil poslednú fotku, tak film pekne pretočil) a bzučal a bzučal a môj brat mi bol za svedka a ten sa smial a smial a ja som sa otočila a uvidela, ako môj otec sedí v prvej rade, foťák stíska medzi nohami, aby to nebolo počuť, ako bzučí. Plecia mu naskakujú, mama vedľa neho celá červená od smiechu a už som sa smiala aj ja Smola, ale že žiadne ďalšie fotky z obradu už nespravil, pretože film sa musel vymieňať po tme.

Niki: Na našej svadbe vyrobil trapas manžel, ktorý poplietol sľub a ja sa na videu strašne smiešne tvárim… a manžel ešte 2x počas obradu odpadol, takže asi tak.

 

Aj napriek všetkým trapasom, ktoré ste si zažili, či už na svojej, alebo inej svadbe,  je najlepší ten pocit, že aj napriek všetkému, ste si všetci svadbu veľmi užili. Nejaký ten trapas sa podarí asi vždy 🙂